Zajíci rss

Povídáme si o Vánocích

Děti si povídaly o blížících se Vánocích. Poznávaly tradice, zpívaly koledy a tvořily krásné dekorace.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 2.1.2018 21:54  •  Přečteno: 85x

Návštěva Mikuláše ve školce

Děti ve školce navštívil Mikuláš a společně s čertem a andělem dětem nadělil balíček plný dobrot.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 17.12.2017 21:45  •  Přečteno: 135x

Návštěva knihovny

Děti navštívily Městskou knihovnu v Rudné. Od paní knihovnice se dozvěděly, jak se o knihy starat a jak si knihy půjčovat. Paní knihovnice na závěr dětem jednu pohádku přečetla. Děti také zavítaly na výstavu betlémů.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 10.12.2017 21:13  •  Přečteno: 96x

Návštěva výrobny limonád

Děti navštívily domácí výrobnu limonád. Děti se dozvěděly, jak se limonády vyrábějí, ochutnávaly je a také si odnesly domů. Na zahradě si zahrály hru spojenou s vyhledáváním předmětů. Za tuto vydařenou akci děkujeme dědečkovi a rodičům Julinky Šenfeldové.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 9.12.2017 13:48  •  Přečteno: 78x

Povídáme si o lesních zvířátkách

Děti si povídaly o lesních zvířátkách. Učily se je poznávat, pojmenovávat, modelovaly ježky, z papíru skládaly lišky nebo sestavovaly domečky z kaštanů.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 20.11.2017 22:59  •  Přečteno: 130x

Soutěžíme

Děti si uspořádaly podzimní soutěžení. Jelikož jim nepřálo počasí, závodění přesunuly na krytou terasu školky, kde běhaly, přenášely kaštany či koulely okrasné dýně.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 20.11.2017 22:56  •  Přečteno: 125x

Tvoříme zeleninové jednohubky

Děti si povídaly o zelenině a vitamínech. Společně zkoušely tvořit zeleninové jednohubky.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 20.11.2017 22:50  •  Přečteno: 131x

Tvoříme ozdobné dýně

Děti společně s rodiči ve školce dlabaly a zdobily dýně.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 5.11.2017 22:34  •  Přečteno: 110x

Cvičíme jógu

Děti si společně s maminkou p. Parýzkovou zacvičily jógu. Děkujeme za ukázkovou hodinu, kterou si děti moc užily.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 5.11.2017 22:29  •  Přečteno: 128x

Sklízíme úrodu

S dětmi jsme si zahrály příběh o ježkovi, myškách a úrodě. Děti se naučily rozlišovat ovoce a zeleninu, pojmenovat jednotlivé druhy, vymodelovaly si ovoce, zeleninu, oříšky. Předškoláci si procvičili na pracovním listu schopnost soustředění se střídáním barev na 3D jablíčku, všichni si zhotovili obrázek záhonu s mrkvičkou, naučili se zpívat a rytmizovat novou písničku o rajčatech a paprice. Dále se děti naučily tančit mazurku na písničkou Měla babka čtyři jabka, procvičily si na kaštáncích jednoduché počítání, předškoláci číselně, mladší děti porovnávání více x méně. Na logické hře Logicco si na listech s ovocem a zeleninou procvičily zrakové rozlišování, prostorovou představivost a jednoduché počítání, procvičily časovou posloupnost na skládání puzzle "brambora" a s dřevěnými kartami třídily úrodu dle toho, kde se plody sklízí.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 9.10.2017 22:14  •  Přečteno: 152x

Mobilní dopravní hřiště

Do školky přijelo mobilní dopravní hřiště. Děti se učily poznávat dopravní značky, vysvětlovaly si jednoduchá pravidla silničního provozu a zahrály si na policisty a řidiče autíček a čtyřkolek.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 1.10.2017 13:53  •  Přečteno: 177x

Slavíme narozeniny

Děti ve školce v průběhu roku společně slaví narozeniny.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 17.9.2017 16:07  •  Přečteno: 236x

Poznáváme kamarády

Děti poznávaly novou třídu a kamarády. Hrály seznamovací a pohybové hry, povídaly si o zážitcích z prázdnin, malovaly oblíbené hračky a seznamovaly se s pravidly třídy.

Autor: Helena Zůzová  •  Vydáno: 12.9.2017 21:41  •  Přečteno: 230x